Tusaş Ar-Ge Günleri Atatürk Üniversitesi’nde Devam Etti

TUSAŞ AR-GE Günleri 25 -27 Aralık tarihleri arasında Atatürk Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii iş birliğiyle Erzurum’da gerçekleşti.

Erzurum Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinde gerçekleşen Programın ilk gününe konuşmacı olarak katılan TUSAŞ Ar-Ge ve Prototip Operasyonları Başkanı Prof. Dr. Fahrettin ÖZTÜRK TUSAŞ’ın faaliyetleri, Ar-Ge ve Millileştirme konularında katılımcılara bilgi verdi.

Programın ikinci gününde Atatürk Üniversitesi ATA Teknokent’te Öğrenci Takımları Sergisi ile TUSAŞ Üniversite-Sanayi İşbirliği ve TUSAŞ İnovasyon faaliyetleri hakkında konferanslar düzenlendi. TUSAŞ Ar-Ge ve Prototip Operasyonları Başkanı Prof. Dr. Fahrettin ÖZTÜRK ve beraberindeki heyet ATA Teknokent Fuaye alanında açılan Öğrenci Takımları Sergisini gezerek takımların projelerini birebir dinledi. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii,  VR HANGAR, DAYTAM ve ATA TTO Birimleri de stant açarak programa katılım sağladı.

Teknoloji Yönetimi Müdürü Ayşe TEMİZ ve Özgün Mühendislik Araçları Teknoloji Merkezi Şef’i Dr. Barış BİÇER gerçekleştirdikleri sunum sonrası ATA Teknokent’te yer alan öğrenci takımları AtaUni Racing, TTurks Roket, AtaUni Rocket Team; teknoloji kulübü ATUGEM ve Girişim Evinde yer alan girişimcileri yerlerinde ziyaret ederek çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi aldı. TUSAŞ heyetinin DAYTAM ve YÜTAM gezisiyle ikinci gün programı son buldu.

TUSAŞ AR-GE Günleri Programının üçüncü günü Patent Mühendisliği Şefi Kasım PEKER tarafından verilen Patent Mühendisliği Semineri ile ATA Teknokent Konferans Salonunda son buldu.

 

Yukarı

AKIL FİKİR KUTUSU

"Ülken İçin Düşün Fikrini Paylaş"

AKIL FİKİR KUTUSU

"Ülken İçin Düşün Fikrini Paylaş"

Kurumsal Kimlik

Dosyaları indirmek istiyor musunuz ?